ПОДІЇ

Дискусійний клуб

11 січня 2018 р. педагогічні працівники коледжу присвятили день роботі дискусійного клубу. Темою дискусії було: «Як вчити дітей, що живуть у цифровому світі». Основою дискусії стала теорія поколінь, яку представила заступник директора з навчальної роботи Смерека Л.В. на основі презентації, що підготував методист Паламарчук П.В.

Вчені, які вивчають конфліктні ситуації між поколіннями, дійшли висновків, що кожні 20 років у людства формується новий набір цінностей, характерних для всього нового покоління. В освітньому процесі зараз задіяні покоління X і Y (викладачі) і покоління Z (студенти та учні). Це і є «цифрові діти» – діти, які ніколи не жили в світі без інтернету.

Нові технології змушують людський мозок еволюціонувати в небаченому досі темпі. Тому на навчання приходять абсолютно нові за типом мислення студенти та учні, які пишуть на папері лише на уроках, решта записів – у смартфонах і планшетах. Майже не читають паперових книг. Вибір – їх головна цінність. Пошук – те, що вони вміють найкраще. Для них завжди існує цікавіший сайт, свіжіша інформація – треба лише знайти.

Що робити освітньому закладу, що робити викладачу, як влитися в реформування нової української школи, як перейти до нових стандартів старшої шкільної та вищої школи, де предмети будуть поєднані в блоки математичний, мовно-літературний, професійний тощо, як дати знання поколінню Z. Це і було темою дискусії. Адже завдання вчителя – дати дитині не лише знання, а й розуміння їх важливості у житті. І навіть, якби роботи навчали дітей, в майбутньому вчитель буде ще потрібніший ніж зараз.

Передноворічний турнір з волейболу

24 грудня 2017 р. в спортивному залі Зборівського коледжу був проведений передноворічний турнір з волейболу серед випускників та студентів нашого закладу. Участь у турнірі прийняло чотири команди, три команди випускників різних років випуску та команда студентів.

Переможцем турніру та перехідний кубок вибороли випускники 1987-1990 років народження. Кращими гравцями турніру в кожній з команд визнано: Савків Михайла, Ничая Ігоря, Сергія Лотоцького, та студента Хомів Івана.

Циклова комісія фізичного виховання та адміністрація Зборівського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя висловлює щиру подяку благодійному фонду агрохолдингу «Мрія» в особі директора фонду Мартюку Василю Івановичу за надання спонсорської допомоги для придбання призів для переможців та кращих гравців турніру.

Більше фото тут

Тиждень професії «Муляр. Штукатур. Маляр»

5 грудня 2017 р. у Зборівському коледжі традиційно стартував щорічний тиждень професії «Муляр. Штукатур. Маляр», метою якого є підвищення рівня фахової майстерності учнів, розвиток їх активності, зростання позитивного іміджу професійної освіти та популяризація робітничих професій.

Програма тижня, як завжди, була досить насиченою:
- учні груп № 12, 23, 33 випустили стінгазети, які вражали своїм колоритом та змістовим наповненням. Майстри в/н Клапач І.Д та Микитинська М.І організували виставку «Новітні матеріали та інструменти для сучасного будівництва»;
- у вівторок майстер виробничого навчання Зозуля Г.Р. провела відкритий урок з виробничого навчання у групі № 23 на тему «Накидання розчину ковшем на верхню, середню та нижню частини стіни»;
-6 грудня майстер виробничого навчання Ковальковський В.Р. провів відкрите заняття з виробничого навчання у групі першокурсників на тему «Мурування стін за однорядною системою перев'язування швів в 1;1.5;2 та 2.5 цегли»;
-7 грудня відбувся відкритий урок у групі третього курсу, який провела майстер виробничого навчання Бартош Т.В на тему: «Фарбування водоемульсійними сумішами валиком».
На усіх відкритих заняттях майстри в/н застосовували інноваційні методи і використовували навчальні мультимедійні презентації, що наповнили їх змістовністю та були цікавими для присутніх.

На завершення тижня для учнів була організована екскурсія на будівельні об'єкти м.Тернополя. Вона пройшла на високому рівні й була дуже цікавою. Учні 1, 2, 3 курсу разом з майстрами виробничого навчання Микитинською М.І., Ковальковським В.Р., Зозулею Г.Р., Клапачем І.Д., Бартош Т.В., викладачем спецдисциплін Кріль.О.М. із захопленням слухали про роботу на підприємствах і будівельних об'єктах, спостерігали за використанням новітніх технологій і сучасних матеріалів та інструментів під час зведення будинків. Окрім того, ми були приємно вражені зустріччю з нашими випускниками, котрі офіційно працевлаштовані й працюють у фірмі ТзОВ «Добробуд».
Щиро вдячні за організацію і проведення цікавої екскурсії головному інженеру корпорації «МАК БУД» Веселовському І.І., начальнику дільниці Марку Є.І. та інженеру технагляду Кирилюку Т. С.

Предметний тиждень будівельних професій дав змогу донести до кожного учасника навчального процесу важливість професій, міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, удосконалити свої здібності, проявити ерудицію, інтелект, кмітливість і отримати безліч позитивних емоцій. У методичному кабінеті коледжу за участю методистів, заступника директора з навчальної роботи та членів ЦМК будівельних професій відбулись підсумки щодо проведення тижня професій «Муляр. Штукатур. Маляр».

Більше фото тут

Українсько-польський форум "Неформальна освіта по роботі з молоддю"

Представниця коледжу Оробчук О.Р., одна з учасників польсько-українського проекту, взяла участь у першому Українсько-польському форумі "Неформальна освіта по роботі з молоддю", що проходив у Києві 11 та 12 грудня 2017 р., де представила втілений у вересні проект «Професійні питання без кордонів» (автори проекту – наші польські колеги Л. Іскжицька та С. Томічек).

Учасниками заходу стали координатори проектів з України і Польщі, які реалізовували проекти протягом 2016-2017 років у рамках українсько-польських обмінів молоддю, а також нові мультиплікатори (потенційні партнери), які мають бажання в подальшому здійснювати молодіжні обміни.

Присутніх привітали заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, координатор Двосторонніх програм і Ресурсного центру SALTO для країн Східної Європи і Кавказу Андрій Павлович та ін., які висловили надію на подальшу співпрацю та побажали плідної роботи у форумі.

Метою молодіжних обмінів є активізація співробітництва української та польської молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами, пошуку спільних коренів, подолання упереджень і стереотипів у сприйнятті спільної історії та в сучасних відносинах.

Форму тривав два дні, за які учасники провели ярмарок кращих пропозицій – вже втілених проектів, вивчали методи неформальної освіти, нові цікаві та дієві форми роботи з молоддю, ділились своїм досвідом та переймали чужий, під час «світового кафе» в дружній атмосфері розглядали актуальні проблеми, напрямки та перспективи майбутніх проектів.

Організатори – Міністерство молоді та спорту України та Фонд Розвитку Системи Освіти Республіки Польща (FRSE) - подякували учасникам за слушні рекомендації та цікаві пропозиції.

Ще кілька фото

Міс Коледж 2018

7 грудня у нашому коледжі відбулось конкурсно-розважальне шоу "Міс Коледж 2018". Це був вечір вишуканості, розуму, краси й талановитості! Участь взяли 8 найкращих та найсміливіших дівчат коледжу. Після вітання ведучих, представлення журі, нашим красуням довелося позмагатись у різних конкурсах. Дефіле в українському стилі, візитка-представлення, інтелектуальний конкурс, таланти та захоплення, дефіле у вечірніх сукнях та вальс розкрили в дівчатах їх особливість та індивідуальність! Такий емоційний вечір запам'ятали як дівчата, так і глядачі, яких був повний зал!

Номінації:

Міс Талант – Радзіховська Лілія
Міс Грація – Загарія Ірина
Міс Чарівність – Черніцька Надія
Міс Привабливість – Малегус Вікторія
Міс Романтичність – Мирош Галина
Міс Глядацьких симпатій – Букаловська Софія
Друга Віце-Міс – Кульчицька Ірина
Перша Віце-Міс – Прокопович Орися
Міс Коледж 2018 – Букаловська Софія

Військово-спортивний захід «Нумо, хлопці!»

5 грудня 2017 р. в Зборівському коледжі проводився військово-спортивний захід «Нумо, хлопці!», присвячений Дню Збройних Сил України. З словами привітання до учасників заходу і гостей звернулися студентки-дівчата, які привітали усіх присутніх чоловіків зі святом.

А далі розгорталася запекла спортивна боротьба між командами першого курсу відділення молодших спеціалістів і відділення професійної підготовки. Студенти показали свою спритність, силу, вміння і готовність захищати свою Батьківщину.

Підводячи підсумки, студентський деканат, нагородив учасників солодкими призами. Захід підготувала ЦМК захисту Вітчизни, фізичного виховання і БЖД.

Інформаційно – просвітницька година «Ні – насильству!»

30 листопада 2017 р. в актовій залі коледжу відбулась інформаційно – просвітницька година під назвою «Ні – насильству!», яку провели працівники районного центру для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та Відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Проблема насильства і жорстокого поводження з дітьми є, на жаль, ще дуже актуальною. Практика показує, що зростає і кількість агресивних проявів у дітей, що виявляються у протиправній поведінці, поширенні негативних явищ. Під час проведення заходу присутніх ознайомлено з видами насильства та дано роз'яснення як вберегтися від нього. Працівники, які працюють з дітьмти та молоддю, повідомили, що особи, які потерпають від насильства, можуть звертатися до них, де їм буде надана безкоштовна та анонімна допомога. Адже лише спільними зусиллями усіх зацікавлених служб можна розірвати коло жорстокості та насилля.

1 грудня 2017 р., у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, працівники районного центру для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації провели навчальний тренінг «Маршрут безпеки», під час якого ознайомили учнів першого та другого курсів із проблемами поширення та боротьбою зі СНІДом.

День Студента

17 листопада у всьому світі святкується Міжнародний День студента. Найщасливіші роки в житті кожної людини - це студентські роки. Саме зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі, і передовсім - себе. В коледжі традиційно цей день став днем студентського самоврядування, коли старшокурсники проводять заняття в молодших курсів, «пробують» себе в дорослих ролях.

Також студентський деканат підготував цікавий концерт, присвячений Дню студента: уривки з творів О.Коломіця “Фараони”, М. Старицького “По-модньому” у виконанні театрального колективу «Жайвір», танцювальні флешмоби, хвилинки гумору, музики, різні оригінальні тематичні номери, що додали святковості в цей вечір.

Більше фото перегляньте тут

Участь в методоб'єднанні та конференції

15 листопада 2017 р. в Чортківському державному медичному коледжі відбулося засідання обласного методичного об'єднання викладачів суспільних дисциплін ВНЗ I-II р.а. Тернопільської області та обласна студентська конференція на тему: «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.».

Участь в роботі засідання методоб'єднання та конференції взяли: Смерека Л.В. – голова методоб'єднання викладачів суспільних дисциплін ВНЗ I-II р.а. Тернопільської обл., Забояк В. П. – викладач суспільних дисциплін Зборівського коледжу, Липак Тарас – студент групи 21 ІПЗ, який виступив з доповіддю «Постать Української революції – Нестор Махно». Історичне дослідження Тараса (керівник роботи – Забояк В. П.) викликало велику зацікавленість у слухачів.

Викладачі та студенти – учасники конференції ще раз переконалися, що українська молодь, яка вивчає правдиву історію рідного народу і сповняється гордістю за його минуле, зможе змінити ситуацію в Україні на краще, розбудувати та зміцнити Українську Державу.

До Дня української мови та писемності

З нагоди Дня української мови та писемності, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця, у нашому коледжі відбулося свято «Наша мова солов'їна».

Студенти II-III курсів спеціальності «Бухгалтерський облік» у своїх виступах намагалися донести до слухачів надзвичайно велику роль мови у житті кожного, розповіли про той тернистий шлях, який довелося їй пройти, згадали прізвища письменників, які своїми невмирущими творами утверджували рідне слово, незважаючи на переслідування та заборони.

Звучали пісні про мову, Україну, які створили святковий настрій у глядачів. Також присутні мали можливість переглянути цікаву презентацію.

Свято підготувала викладач української мови та літератури, викладач-методист Кушнір Г. С. та майстер виробничого навчання Мисик О.П.

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2017