ПОДІЇ

День вишиванки

17 травня 2018 р. працівники та студенти коледжу також приєднались до Всесвітнього Дня вишиванки, одягнувшись у національний стрій.

До відзначення Всесвітнього дня з охорони праці

16 травня 2018 року у спортивному залі коледжу приєдналися до відзначення святкування Всесвітнього дня з охорони праці. Наші першокурсники взяли участь у спортивних змаганнях: з метання тенісного м'ячика, підтягування на високій перекладені та перетягування линви.

Бойовий настрій та активність учасників створили справжню атмосферу спортивного свята. То ж результатом цих змагань стало не тільки відзначення спортивною зустріччю Дня охорони праці, а й забезпечення її учасників та глядачів гарним настроєм.

Метою заходу було виховання любові до спорту, розвиток уваги, організованості, зміцнення здоров'я, вміння працювати командою.

Грамоти отримали студенти, які показали кращий результат:
• Муравель Іван студент гр11-М з результатом 14.92м переміг з метання тенісного м'ячика;
• Синовіцький Мар'ян студент гр. 11- ТТ переміг у підтягуванні на високій перекладені з результатом 22 рази;
• На перетягуванні линви перемогу здобули студенти групи 11-АТ.

Захід підготували та провели керівники фізичного виховання та інженер з ОП.

Можливість навчання у Польщі

Зборівський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя в особі директора Ігоря Баліцького та Вища Школа Безпеки у Познані (Республіка Польща) в особі ректора доктора наук Анджея Здуняка уклали угоду з метою розвитку та інтеграції науки, взаємного обміну інформацією щодо загального і фахового навчання, розвитку культури і традицій українського та польського народів.

Договір був підписаний обома сторонами 23 квітня 2018 року. Метою співпраці є не тільки обмін досвідом педагогічних працівників, а й можливість студентами Зборівського коледжу здобувати ступені бакалавра та магістра зі спеціальностей, які є в переліку Вищого навчального закладу міста Познань.

Угода про співпрацю є цікавою тим, що студенти нашого коледжу стаціонарного та заочного відділень матимуть змогу здобувати диплом подвійного стандарту на заочному відділенні у Вищій Школі Безпеки, одночасно працюючи в Республіці Польща.

Всі умови цієї угоди є прописані в Положенні щодо навчання, проживання та фінансування студентів.

Тож запрошуємо випускників 11 класів, а також всіх хто склав ЗНО, на заочне навчання у Зборівський коледж.

Переглянути текст угоди

Цікаві перспективи

10 травня 2018 р. в коледж завітали гості – представники львівської фірми «Scimus Solution», які провели цікаву зустріч з програмістами 2 і 3 курсів. Після короткої презентації та розповіді про напрямки своєї діяльності (фірма спеціалізується на розробці веб- та мобільних додатків) відбувся діалог зі студентами.

Візит був не просто ознайомчим. З нового навчального року фірма планує провести безкоштовні курси для наших студентів, навчаючи їх новим технологіям проектування, аналізу вимог, розробки, тестування та менеджменту програмних додатків, роботі в команді, підвищенню рівня англійської мови. Планується, що проект буде корисним і для міста – навчання буде реалізовуватись на реальному замовленні певної розробки.

Кращі студенти отримають пропозиції працевлаштування. Це чудова можливість підвищити свій професійний рівень, отримати практичні навички та цінні поради безпосередньо від професіоналів.

Участь у благодійній акції «Серце до серця»

З метою збереження здоров'я дітей, забезпечення їхнього доступу до високоякісних медичних послуг, формування у молоді загальнолюдських цінностей та активізації молодіжного волонтерського руху відділом у справах сім'ї, молоді та спорту РДА та районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в районі проведено XІІI Всеукраїнську благодійну акції «Серце до серця», завданням якої було зібрання коштів для придбання медичного обладнання для дитячих лікарень області для дітей з вадами слуху.

До акції долучились студенти і працівники Зборівського коледжу ім. І. Пулюя, зібравши – 556 грн, Фінал акції відбувся 22 квітня 2018 року. Щира подяка волонтерам-студентам Зборівського коледжу Футорському Андрію, Василевському Тарасу, Власікову Дмитру за допомогу у зборі коштів. Гроші були перераховані на єдиний рахунок ВБФ «Серце до серця». За зібрані в нашій області кошти планується закупити обладнання для відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. За оптимізм та віру в добру справу, за доброту та безкорисність, усім, хто долучився до проведення акції, щира вдячність!

Участь у міжнародній програмі PISA

Зборівський коледж вперше взяв участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів та студентів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку.

PISA – міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів. Дослідження спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Метою програми є визначення тенденцій у результатах освітніх програм різних країн; чинників, що впливають на рівень навчальних досягнень учнів у світі.

Всі учасники були нагороджені подяками.

Ще кілька фото

Квест з кібербезпеки

З метою розширення й поглиблення знання про безпечний Інтернет 27 березня 2018 р. на базі Зборівського коледжу було проведено квест з кібербезпеки під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».

В заході взяли участь учні закладів загальної середньої освіти Зборівського району, ОТГ та студенти I-II курсів Зборівського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя. Студентів та гостей вітали директор коледжу І.Баліцький та заступник директора з навчальної роботи Л.Смерека.

Організатори квесту, методист комунальної установи «Зборівський районний методичний кабінет» Зборівської районної ради Галина Антонів та викладач коледжу Галина Ворона, привернули увагу молоді до важливого й актуального напрямку знань з кібербезпеки.

Учням було запропоновано взяти участь у веб-квесті «Безпечний інтернет». Свої роботи вони розміщували на Онлайн-дошці: https://padlet.com/antonivgalina1969/ivzx2s9v6auk.

З поняттям криптографії та його елементами познайомив присутніх студент коледжу Олег Богуш. Соціальну інженерію презентувала студентка коледжу Надія Черніцька. Коротку історичну довідку про людину, яка запропонувала шифрування, навів Ігор Крисюк, а з елементами криптографічного захисту інформації познайомила Ірина Кульчицька. Охарактеризував ідентифікацію та аутентифікацію Олександр Боднар, а Роман Ярошевський розповів про QR-коди. Про політику захисту інформації відомих світових компаній в галузі ІТ доповіла Марія Цяпута, а про мережевий захист - Дмитро Бартош. Психолог коледжу Т. Головата розповіла про ризики, на які наражають себе діти в Інтернеті.

Учні брали участь у вправах «Очікування», «Друкарська машина», намагалися зробити копію повідомлення про вміст малюнка, здійснювали шифрування та дешифрування повідомлень, працювали над створенням сенкана на тему Інтернету.

Захід вийшов пізнавальний, захоплюючий і дуже цікавий.

Більше фото тут

Обираємо чисте майбутнє

З 19 по 23 березня 2018 р. у Зборівському коледжі відбувся тиждень циклової методичної комісії природничо-математичних дисциплін «Обери чисте майбутнє».

Сьогодні дуже гостро і актуально перед людством постає проблема засміченості і вона досягла планетарного масштабу. Тому вона стала пріоритетним напрямом у цьому тижні, підготовленому викладачами ЦМК Баліцьким І.Б., Рак О.А., Олійник Н.О., Олесневич М.П., Новоринською М.Є., Трач Г.В., Кульчицькою У.З., Дудою П.В., практичним психологом Головатою Т.А. Основною метою тижня було привернути увагу учнів та студентів до екологічної проблеми сучасності – засміченості, з'ясувати, як впливає забруднення природного середовища на здоров'я людини, знайти шляхи подолання проблеми.

Викладачами, учнями і студентами коледжу була здійснена низка заходів, спрямованих на формування потреби у збереженні довкілля та власного здоров'я. А саме: інсталяція «Друге життя відходам», постери «Обери чисте майбутнє», тренінг «За життя без сміття», інформаційна година «Сміттєвий Еверест людства», науково-практична конференція «Чисте майбутнє – в чистому сьогоденні», акція «Еко-сумка», флешмоб «Сміття – не лише проблема… воно здатне стати…».

В ході тижня в учнів та студентів сформувалася власна точка зору на проблеми довкілля. Зокрема, незважаючи на тривалість і велику кількість досліджень у сфері створення екологічно чистого виробництва, проблема утилізації і переробки промислових відходів залишається актуальною. От чому «героями дня» стають ефективні, безвідходні, а головне – екологічно чисті технології промислової переробки сміття.

Викладачі ЦМК, учні та студенти коледжу бажають всім чистого довкілля і міцного здоров'я!

Більше фото із заходів тут

Тиждень інформаційно-комп'ютерних технологій

З 12 по 16 березня 2018 р. викладачі ЦМК комп'ютерно-інформаційних технологій проводили Тиждень комп'ютерних дисциплін.

Традиційно в перший день тижня відбулась презентація стінгазет про покоління ПК, які виготовили студенти І-IV курсів спеціальності «Розробка програмного забезпечення» під керівництвом Боднар Л.В. та Мунтян С.О.

У вівторок в читальному залі було проведено студентську конференцію «High Tech по-українськи», метою якої було донести до молодого покоління інформацію про українських винахідників та розробників новітніх ІТ-технологій, які використовуються у всьому світі, але на теренах України маловідомі, хоча їх досягнення лежать в основі роботи пристроїв, які ми використовуємо щоденно. Присутні дізнались про Л.Романківа, українця, без якого не було б сучасного ІТ-сьогодення; розробників сонячних енергогенеруючих жалюзі, медичних апаратів та рукавички, що озвучує мову жестів; дізнались, що за розробкою таких додатків, як WhatsApp, PayPal, технології IMAX теж стоять люди з українським корінням, почули багато нових і вражаючих фактів, побачили цікаві відеоролики. Доповідачів підготували викладачі Оробчук О.Р. та Липак Г.І.

Наступного дня на інформаційну годину «Поради бувалого» голова ЦМК Беш Б. З. запросив випускників-програмістів, які вже успішно будують кар'єру в ІТ-галузі, щоб вони поділилися секретами успіху із сьогоднішніми студентами. Володимир Якимович закінчив наш коледж у 2008 р., а зараз є засновником та керівником львівської компанії Web Codium. Андрій Павленко, випускник 2014 р., вже має досвід паралельного навчання в Україні та в Польщі, фахової діяльності і за кордоном, і дистанційно в складі інтернаціонального колективу. Хлопці розповідали емоційно і мотиваційно про перспективність професії і зусилля, які необхідно докласти для досягнення успіху. Обоє відзначили важливе значення базових знань, які надає коледж, та високу роль самоосвіти, самодисципліни та самоорганізації для подальшого професійного росту. Такі зустрічі надихають і мотивують молоде покоління, надають орієнтири та окреслюють досяжні перспективи. Дякуємо вам, хлопці, що поділились досвідом і порадами!

Пропагуючи олімпійський дух серед студентської молоді, Беш Б. З. та Швайка Н. В. 14 березня провели І етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки. Серед учасників слід відмітити Крищишина В., Забитівського Д. та Пащака І., які досить на високому рівні виконали запропоновані завдання, але за результатом протоколу делегатом ІІ етапу стала Марія Цяпута.

15 березня Беш Б. З. взяв участь в обласному семінарі для вчителів іноземної мови, де провів тренінг з учасниками семінару, створюючи блог та програму Kahoot, а також доповів, як використання ІКТ, інтернет-ресурсів (блоги, вікі, подкасти, твіттер, ютюб, закладки тощо) допомагає при вивченні іноземних мов.

16 березня – день підведення підсумків, де було відзначено, що тиждень спеціальності – це одна з форм роботи ЦМК, що відображає цілеспрямовану, колективну, індивідуальну, практичну діяльність викладачів, спрямовану на підвищення якості навчання, формування загальних і професійних компетенцій студентів; і що цьогоріч це завдання було виконане.

Перегляньте більше фото із заходів

Обласний семінар-тренінг для вчителів іноземної мови

15 березня 2018 р. в Зборівському коледжі відбувся обласний семінар-тренінг для вчителів іноземної мови за темою “Створення віртуального середовища для вивчення іноземної мови, формування граматичних навичок через використання ІКТ”.

Семінар провели викладачі іноземних мов Кавецька Любов Тарасівна (викладач англійської мови) та Шалапа Надія Богданівна (викладач німецької мови), а також викладач інформатики Беш Богдан Зіновійович.

Із доповіддю про теорію поколінь виступила заступник директора з навчальної роботи Смерека Любов Володимирівна. Щоб налаштуватися на приємну та продуктивну зустріч, було запропоновано розпочати семінар з цікавої вправи “Подарунок”. Входження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у різні сфери діяльності людини не оминає і галузь освіти. Нині урок має бути тим майданчиком, де не тільки викладають знання, а й розкриваються, формуються, реалізуються особистісні компетентності учнів. Цього можна досягти тільки перетворюючи традиційне заняття на інноваційне, використовуючи інтерактивні методи навчання. Про це розповіла викладач Кавецька Л. Т. Тему інтерактивного навчання продовжила викладач Шалапа Н.Б. Конкретніше вона зупинилася на методах для розвитку ефективного використання пам'яті, а саме, мнемотехнічних прийомах та ейдетиці.

Сучасний розвиток мережі Інтернет характеризується появою й широким розповсюдженням соціальних сервісів та служб, націлених на спілкування між людьми. Це, зокрема, блоги, вікі, подкасти, Твіттер, Ютюб, закладки тощо. Цю тему розкрив Беш Б.З. Крім цього, він провів тренінг з учасниками семінару, створюючи блог та програму Kahoot. А також цікаво був проведений фрагмент уроку на повторення граматики з використанням ІКТ, інтернет-ресурсів. Він був насичений різними методами та формами навчання. Всіх учасників семінару вразили презентації студентів про шляхи вивчення іноземних мов за допомогою Ютюб каналів, подкастів, фільмів, пісень та мобільних додатків.

Завершальне слово на практичному семінарі мала методист НМЦ ПТО у Тернопільській області Старовойт Галина Миколаївна. Вона проаналізувала результативність роботи викладачів іноземних мов у I семестрі та роботу обласної методичної секції. Також учасники семінару обговорили подальшу співпрацю.

Більше фото тут

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2018