НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЛАБОРАТОРІЯ

навчально-науково-виробничого центру випробування функціонально-технічних засобів виробництва та взаємодії з науково-промисловими комплексами

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

28. 01. 1997 р.

Спільним наказом №27/47 міністерства освіти України та міністерства сільського господарства і продовольства України створено навчально-науково-виробничий комплекс «Агромаш» на базі Тернопільського приладобудівного інституту імені Івана Пулюя у складі:
• Тернопільського приладобудівного інстнтуту імені Івана Пулюя;
• Борщівського агротехнічного коледжу Тернопільської області;
• Зборівського професійно-технічного училища №30;
• Відкритого акціонерного товариства «Тернопільський комбайновий завод» (за згодою);
• Виробничого об єднання «Львівхімсільгоспмаш» (за згодою);
• Відкритого акціонерного товариства «Коломиясільмаш» (за згодою).

2002 р.
Створено навчально-науково-виробничу дільницю ТДТУ ім. І. Пулюя.

15.04.2003 р.
Звернення (№434) ректора ТДТУ ім. І Пулюя проф. О.М.Шаблія, проректора Т.І. Рибака до замісника держсекретаря Міністерства агрополітики Яковенка В.П., директора УкрЦВТ Погорілого Л.В. про створення при Зборівському технікумі ТДТУ опорного пункту з випробування с/г машин.

2004 р.
Створено Зборівський опорний пункт з дослідження характеристик динамічної завантаженості машин Львівської державної зональної машино-випробувальної станції.

Для підняття рівня розробок і забезпечення показників надійності мобільної сільськогосподарської техніки та у зв'язку з реорганізацією УкрЦВТ в Український науково дослідний інститут прогнозування і випробування техніки (УкрНДІ ПВТ) створено спільну науково-дослідну лабораторію з дослідження динаміки, експлуатаційних та функціональних характеристик сільськогосподарської техніки на базі Зборівського коледжу, структурного підрозділу Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя (ТДТУ).

Зборівщина характеризується особливо важкими ґрунтами та рельєфом щодо полів України, а Зборівський коледж має потужну універсальну вимірювальну систему для дослідження динаміки та енергетичних показників сільськогосподарської техніки, зокрема мобільних машин, яка пройшла тестові випробування. Названа система демонструвалася на Міжнароднійвиставці „Агро-2005" і отримала позитивні відгуки спеціалістів. З високою оцінкою про метрологічні характеристики системи відгукнулися директор Львівської МВС Залужний В.І. та провідний спеціаліст в галузі випробувань сільськогосподарської техніки, керівник відділу випробувань Львівської МВС Ковальчук Я.І., які у 2005 році брали участь в тестових випробуваннях вимірювальної системи на полях Зборівщини.

Практичний зміст науково-дослідної лабораторії забезпечується функціонуванням при ТДТУ ім. Івана Пулюя навчально-науково-виробничого комплексу „Агромаш", в структуру якого, крім закладів освіти, входять провідні ВАТ Західного регіону України: ВАТ „Тернопільський комбайновий завод", ВАТ «Коломиясільмаш», ВАТ „Львівхімсільмаш".

Високий науковий рівень науково-дослідної лабораторії забезпечується успішним функціонуванням у ТДТУ ім. Івана Пулюя докторської спецради Д.58.052.02. зі спеціальності 05.05.11. - Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.

12. 04. 2006 р.
Наказом №142-01 створюються галузеві центри «Центру трансферних технологій Тернопільського державного технічного університету ім. Івана Пулюя». Директором центру сільськогосподарського машинобудування ЦТТ призначено професора Рибака Т.І., заступником директора доцента Костюка В.І.

18. 09. 2007 р.
Наказом №376-01 створено «навчально-науково-виробничий центр випробування функціонально-технічних засобів виробництва та взаємодії з науково-промисловими комплексами».

22. 06. 2010 р.
Вченою Радою ТНТУ затверджено положення про «навчально-науково-виробничий центр випробування функціонально-технічних засобів виробництва та взаємодії з науково-промисловими комплексами»
У зв’язку із зміною нормативної бази загальнодержавного та внутрішньо університетського рівня 02.05.2018 р. до положення внесено зміни і доповнення

28. 12. 2015 р.

Атестовано лабораторію навчально-науково-виробничого центру випробування функціонально-технічних засобів виробництва та взаємодії з науково-промисловими комплексами на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду.

На даний час на базі центру проведено дослідження та захищено 3 докторські та 7 кандидатських дисертаційних робіт.

СТАТТІ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

НАШІ МОЖЛИВОСТІ

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ

ВСП "Зборівський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя"

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© ВСП "ЗФК ТНТУ ім. І. Пулюя" 2007-2021