ПОДІЇ

Тристоронній міжнародний проект 2019

У вересні цього року директором Зборівського коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Баліцьким І.Б. було підписано угоду про співпрацю із професійно-технічною школою м.Вольштин республіки Польща (Zespol Szkol Zawodowych w Wolsztynie). Наш коледж був включений в тристоронній проект під назвою "Культурна спадщина Німеччини, України та Польщі" («Bogactwo kulturowe Niemcow, Ukraincow i Polakow»).

З 23 по 27 вересня 2019 р. студенти Зборівського коледжу у супроводі двох викладачів мали можливість відвідати м. Вольштин, яке стало основною локацією. Кожен день був неповторним, насиченим різноманітними екскурсіями, подорожами та новими пригодами. Ми познайомилися та подружилися зі студентами з німецького міста Ільцен, з якими жили пліч о пліч в готелі та з якими проводили весь свій час. Побували у музеї паровозів, відвідали музеї Р.Коха та А.Міцкевича, оглянули безліч визначних пам'яток міста. Ми плавали в басейні, грали боулінг, брали участь у різноманітних тренінгах та спортивних іграх. Нас було запрошено на офіційну вечерю зі старостою повіту, директором вищої професійної школи, керівниками проекту та німецькими колегами. Результатом наших перемовин є попередні домовленості із навчальними закладами, що готують споріднені спеціальності із Польщі та Німеччини про обмін студентськими групами та взаємне стажування і практичне навчання студентів; про наступні спільні проекти щодо обміну культурою, адже нас поєднують спільні сторінки історії.

Кожен день приносив нам безліч емоцій та вражень. Ми також відвідали м. Познань, де нашу групу офіційно запросили у Wielkopolski Urzad Wojewódzki (Управління Великопольського воєводства), де провели спільну конференцію. Місто вразило своєю неповторною архітектурою та красою. Ми гуляли затишними вуличками, милувалися визначними пам'ятками, відвідали університет, де вчились легендарні "хакери" часів ІІ Світової, котрі зламали код німецької Енігми (машини для створення шифрів), відвідали Старий Бровар, що не поступається загальною площею цілому нашому місту. Директор професійно-технічної школи м. Вольштин провів нам екскурсію по навчальному закладу, де ми мали змогу спостерігати як проходить навчальний процес у Польщі.

Загалом тиждень був дуже насиченим та багатим на нові знайомства і зустрічі. Студенти Зборівського коледжу представили невелику концертну програму, де показали свої співочі таланти та колорит української нації. Поляки і німці з неприхованим захопленням спостерігали за виступом наших студентів, милувалися нашими барвистими вишиванками. Таким чином, ми змогли донести до європейських країн всю щирість та неповторну красу української душі. Після виступу Баліцький І.Б. подарував символічні подарунки представникам польської та німецької сторони.

Цей тиждень ще довго буде гріти наші серця спогадами про нових друзів та чудово проведений час. Всі учасники проекту висловили вдячність організаторам з надією про подальшу співпрацю та наступні зустрічі на території України та Німеччини.

Більше фото з поїздки тут

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2019