ПОДІЇ

Місячник циклової комісії викладачів предметів природничо-математичного циклу

Найбільшу цінність сучасного суспільства становить його творчий потенціал. Розвиток творчих здібностей студентів і учнів є найважливішим завдання циклової комісії викладачів предметів природничо-математичного циклу.

З 23 березня по 28 квітня 2011 року в коледжі пройшов місячник циклової комісії, який поєднав різні позакласні заходи. Проведення його насамперед сприяло поглибленню і розширенню знань, розвитку пізнавальних навичок студентів; вмінню орієнтуватися в інформаційному просторі, розвитку критичного мислення; створенню атмосфери творчого піднесення. Для цього були застосовані різноманітні форми та методи, щонайперше особистісно орієнтований підхід, який дав можливість реалізуватися кожному його учаснику.

У структурі місячника виділено три компоненти: теоретичний, практичний, ігровий. В програму місячника циклової комісії предметів природничо-математичного циклу ввійшли такі заходи:

23 березня - студентська конференція "Взаємодія суспільства і біосфери" (відповідальна Кравець Н.Б.).

Конференція присвячена проведенню в усьому світі міжнародної акції "Година Землі 2011", ініційованої Всесвітнім фондом природи. Студенти провели дослідження і запропонували їх результати у вигляді презентації проектів на такі теми:

- Стан біосфери Землі.

- Навколишнє середовище Євразії.

- Стан довкілля в Україні.

- Наша Тернопільщина.

Учасниками конференції були представники усіх груп відділень молодших спеціалістів та професійної підготовки. Вони ознайомились із станом сучасної біосфери на різних рівнях, побачили досконалість природи і вплив на неї людського суспільства.

Конференція сприяла розумінню того, що кожному потрібно пам'ятати про необхідність гармонійного зв'язку людини і навколишнього середовища.

24 березня - Виховна година "У світі чисел" (відповідальна Новоринська М.Є.), яка була проведена з метою поглиблення математичних знань студентів.

Присутні познайомилися з вавилонською, єгипетською та римською системами числення, історією їх виникнення та розвитку, біографічними та творчими шляхами відомих математиків, Фалеса Мілетського, Піфагора Самоського, Евкліда, Архімеда та інших. Їм також було запропоновано розв'язати декілька задач, які розвивають логічне мислення.

28 березня - Міжпредметна вікторина "Хімія обирає друзів" (відповідальні Рак О.А., Трач Г.В., Олесневич М.П., Новоринська М.Є.), під час якої природно актуалізуються поняття, які вивчаються різними дисциплінами,формується цілісна картина сприйняття навколишнього світу.

Мета вікторини розширити коло знань учнів та студентів, подивившись на навчальні предмети з іншої точки зору. Вони повинні переконатися, як казав Й.Гете, "що недостатньо тільки отримувати знання, потрібно вміти їх використовувати".

29 березня - Усний журнал "Повернення із забуття" (відповідальні Дуда П.В., Кирилюк Г.П.). На протязі віків в українського народу відбирали його пам'ять і мову інші нації близькі й далекі, присвоювали талани її видатних синів, грабували і топтали інтелект України. Тому члени математичного гуртка поставили собі завдання повернути імена славетних вчених із забуття і довести до нащадків їх великий внесок їх великий внесок у розвиток математики. В читальному залі було проведено усний журнал про математиків Тернопільщини на тему: "Повернення із забуття ". Він ознайомив студентів із найвідомішими іменами видатних математиків, вихідців із Тернопільщини, дійсних членів наукового Товариства ім.Шевченка. До таких імен належать: Володимир Левицький, Мирон Зарицький, Микола Чайковський та Клим Глібовецький. В кінці заходу було проведено математичну вікторину, кращих студентів відмітили призами.

7 квітня - Виховна година "Найдорожче багатство - здоров'я" (відповідальна Іваськів О.Ф.).

Студенти механіки груп 21М, 31М; студенти -бухгалтери групи 21Б підготували цікаві розповіді про здоров'я, необхідність шанобливого ставлення до нього. Цікаво було переглянути урок, який провела першокласниця, яка роз'яснила азбуку здоров'я. Вона наголосила, що в житті необхідно дотримуватись таких правил, щоб мати міцне здоров'я:

- особиста гігієна.

- фізична зарядка і спорт.

- повноцінне харчування.

Згадали студенти про те, що дотримуючись правил ведення здорового способу життя, можна добитись довготривалого життя. Так, Мікеланджело малював до 89 років, Лев Толстой жив до 82 років і т.д.

Зупинились студенти на такому негативному явищі, як шкідливі звички вплив алкоголю, тютюнопаління. Цікавою була мініатюра, в якій брали участь Закон, Природа, Бюджет, Здоров'я, а також Тютюн із подружками Цигаркою та Запальничкою.

Завершився захід закликами "Бути здоровим чи ні твій вибір", "Обери життя, а не смерть", "Дбай про себе, будь розумним". Цей виховний захід примусив студентів задуматись про своє життя, про ставлення до свого здоров'я, а отже, і здоров'я своїх нащадків.

13 квітня - Конференція "Світова слава України" (відповідальні Рак О.А., Трач Г.В., Олесневич М.П., Новоринська М.Є.). Сьогодні, коли ми маємо незалежну українську державу, час повернути імена славетних вчених із забуття, довести до нащадків їх великий внесок у геніальне відкриття. Тому студенти підготували відомості про найвідоміші сторінки життя і діяльності вчених хіміків, фізиків, математиків, географів уродженців Тернопільської землі, чий внесок у світову і Європейську науку важко переоцінити.

14 квітня - Виховна година "Збережемо красу Землі" (відповідальна Олесневич М.П.).

"Людина мусить постійно спілкуватися з природою, інакше вона буде бідніти емоційно, слабнути інтелектуально, а зрештою деградувати морально". Ці слова Чарльза Дарвіна є актуальними і сьогодні.

Історія людства нерозривно пов'язана з історією природи. На сучасному етапі питання традиційної взаємодії природи і людини переросли в глобальну екологічну проблему. Метою екологічного виховання є формування в особистості екологічної свідомості і мислення.

Однією з ефективних форм екологічного виховання підростаючого покоління є проведення виховних позаурочних заходів, спрямованих на формування в студентів знань про проблеми довкілля, причини їх виникнення та основні шляхи розв'язання. Саме такою була мета цього виховного заходу.

Активну участь в організації та проведенні заходу прийняли студенти груп 31О, 31М, 31РПЗ. Із заключним словом виступила викладач Марія Петрівна Олесневич. Вона підкреслила, що Земля належить усім нам, ми є її частинка і кожен повинен берегти її, починаючи із маленького клаптика місця, де ти народився, живеш, навчаєшся, працюєш.

Виховний захід був приурочений Всесвітньому Дню Землі, який широко відзначають у всьому світі та в Україні.

15 квітня - Екологічний проект "Знай, люби, бережи". Головна теза "Усе, що я пізнаю, я знаю, для чого це мені потрібно та де і як я можу ці знання застосувати". Цей інформаційний проект самостійна творча робота студентів та учнів. Як свідчить наш досвід роботи за методом проектів, індивідуальна дослідницька робота студентів та учнів є не лише дидактичним засобом організації викладацької діяльності, але й засобом формування певних особистісних якостей. Атмосфера творчого піднесення сприяє виявленню схильностей студентів та учнів до лідерства, прагнення до сумлінного виконання взятих на себе обов'язків. Соціальна потреба в розвитку для інших також є закономірною, адже проект спрямований на поліпшення того, що нас оточує, а кожна людина має право на чисте повітря, чисту воду, безпеку існування.

28 квітня - Літературно-музична композиція "Чорнобильські дзвони не замовкають" (відповідальні Трач Г.В., Смерека Л.В.).

Минуло 25 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Тільки в нашому краї проживає 55 тис. громадян, які мають статус постраждалих від цієї трагедії. І усе гостріше постають чорнобильські проблеми. Тому в коледжі в День Чорнобильської трагедії була проведена літературно-музична композиція "Чорнобильські дзвони не замовкають". Студенти-учасники заходу висловили сподівання і надію, що Чорнобиль в нашій долі більше ніколи не повториться. А учасники ліквідації наслідків аварії і потерпілі будуть охоплені належною увагою і захистом держави, а ті, які віддали своє життя, рятуючи людство від страшної біди, завжди будуть в пам'яті наступних поколінь. Велика їм шана і повага.

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2020