ПОДІЇ

Онлайн засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій

10 листопада 2020 року на платформі GOOGLE Навчально-методичного центру ПТО у Тернопільській області, з використанням додатку MEET, проведено онлайн засідання обласної методичної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій на тему «Сучасний педагог в умовах інноваційного освітнього середовища» (модератор засідання: Марія Романюк, методист Центру).

Богдан Беш, Світлана Мунтян, Надія Швайка – викладачі Зборівського коледжу ТНТУ імені І.Пулюя, поділилися досвідом використання віртуальних середовищ, онлайн-платформ як дієвого засобу розвитку творчих здібностей учнів.

Богдан Беш проаналізував основні психологічні проблеми використання та безпеки віртуальних освітніх середовищ, провів аналіз інформаційно-цифрової компетенції учасників освітнього процесу та основних підходів розробки віртуальних освітніх середовищ.

Надія Швайка показала, наскільки ефективною може бути онлайн-освіта, як отримати максимум користі від онлайн-формату та підходи до онлайн-навчання. Викладач продемонструвала онлайн-платформи, які пропонують безкоштовні курси з різних тем від авторитетних викладачів провідних університетів, а саме: Prometheus, Coursera, EdEra, Duolingo, Future Learn, Kadenze, MIT Open Course Ware, Creative Live, Skillshare. Надія Володимирівна наголосила на тому, що головна проблема індивідуального онлайн-навчання не в самому навчанні, а в мотивації учнів та студентів.

Світлана Мунтян поділилася досвідом використання інформаційно-комп'ютерних технологій на заняттях фізики. Застосування ІКТ на заняттях дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним. Викладач продемонструвала використання віртуальних лабораторій, програм–симуляторів, флеш-анімацій, презентацій, сервісу Х-MIND, відео, онлайн тестів, освітніх онлайн платформ, сервісів Google.

Світлана Олегівна наголосила, що комп'ютер у навчальному процесі виконує декілька функцій: є засобом спілкування, створення проблемних ситуацій, партнером, інструментом, джерелом інформації, контролює дії учнів і надає їм нові пізнавальні можливості, але вирішальне слово на уроках все ж за вчителем. Тільки він, враховуючи зміст супроводу, визначає дидактичні можливості, методичні особливості поєднання власного слова з наочно-словесним змістом програми, можливі методичні варіанти оптимального використання мультимедійних засобів у певних навчальних ситуаціях під час розв'язування різноманітних пізнавальних завдань.

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2020