ПОДІЇ

Зборівчанка, яка розповідала світові про голодомор – Мілена Рудницька

Ще одна неймовірна і видатна українка. Про неї в Україні знає незначне коло людей, хіба окремі науковці, громадські діячі. Мілена Рудницька – визначна особистість Галичини. Депутат польського Сейму і лідер українського жіночого руху.

Таким красивим сербським іменем назвав її батько. Вона народилась у Зборові і походила з родини, яка вся заслуговує на увагу українців. Брати Мілени – письменник М. Рудницький, журналіст І. Кедрин-Рудницький та композитор А. Рудницький. А сином Мілени був історик Іван Лисяк-Рудницький. Такі родини на рубежі ХХст. творили інтелектуальну модерну українську Україну.

Завдяки англійським, американським, польським, галицьким політикам та кореспондентам світова спільнота дізналася про Голодомор 1932–1933 років. За ініціативою Українського інституту національної пам'яті цих людей ми називаємо «людьми правди». Особистою заслугою Мілени Рудницької є те, що 29 вересня 1933 року Ліга Націй розглянула справу голоду в Україні.

Студенти першого курсу під керівництвом Смереки Л.В. долучилися до вивчення діяльності цієї неймовірної жінки – нашої землячки, яка зажила світової слави. Студенти-механіки Мурин Владислав, Щибивок Віталій, Фіголь Віталій підготували презентації, студенти-бухгалтери Галунка Оля, Шумляк Христина акцентували свої розповіді на тому, що на зборівській землі народжуються такі достойні, освічені, шляхетні українки.

Та все переважила тема голодомору у розповідях студентів-менеджерів Вовчука Назара та Костевко Ангеліни - завжди потрібно боротися з несправедливістю до людей. А голодомор був великою несправедливістю радянської влади по відношенню до Великої України.

До «круглої» дати 130-річчя з дня народження у 2022 році фаховий коледж переймає естафету від освітніх та громадських закладів Зборівської ОТГ у популяризації праці на благо України Мілени Рудницької – зборівчанки, яка розповідала світові про голодомор.

Більше фото тут

ВСП "Зборівський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя"

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© ВСП "ЗФК ТНТУ ім. І. Пулюя" 2007-2021