ПОДІЇ

Обласний семінар викладачів християнської етики ПТНЗ Тернопільської області

7 грудня 2011 р. у Зборівському коледжі відбулося засідання обласної методичної секції викладачів предмету «Основи християнської етики» ПТНЗ Тернопільщини. На засіданні розглянуто актуальні проблеми щодо викладання даного курсу.

Перед учасниками виступили:

- Методист НМЦ ПТО у Тернопільській області Крищук М. М. із рекомендаціями про зміни у навчальних планах та інноваційні форми і методи у викладанні предмету,

- Рудакевич М. І., професор ТНТУ ім. І. Пулюя, доктор наук з державного управління, з доповіддю "Християнська етика і мораль".

Найважливіші складові духовного життя народу – свята та обряди. Вони відображають не тільки етнічну своєрідність, але й моральні цінності, ментальність, історію народу. Усі найбільші народні свята, які споконвіку відзначали на Україні, ввійшли до церковного календаря, поєднавши в собі язичницькі та християнські обряди і звичаї наших предків. Краще пізнати їх історію та обрядовість - основне завдання кожного з нас сьогодні.

Відкрите заняття на тему «Християнські свята» у формі усного журналу під назвою «Бо прийдуть до Тебе три празники в гості» провела викладач коледжу Олесневич М. П. з студентами 11 та 17 навчальних груп. На занятті застосовані різні інноваційні форми і методи роботи. Цікаво відтворена інсценізація Святвечора у родинному колі, де ролі зіграли:

Батько – Мельник П. Є., зав. відділення професійної підготовки,

Мати – Малецька Г. Б., бібліотекар коледжу,

Донька – Висоцька Надя – студентка І курсу,

Син – Жук Максим.

На високому рівні були виконані колядки та щедрівки студентами І курсу, які підготував керівник гуртків художньої самодіяльності Маковинський Ю. В. До присутніх завітали і засівальники із своїми привітаннями. Прекрасні ведучі – студенти Кватюра Христина (ІІІ курс) та Бекайло Тарас (ІV курс) допомагали цікаво перегортати сторінки усного журналу. Під час заняття студенти не тільки ознайомилися з історією християнських свят, а й пізнали їх обрядовість.

Учасники обласного семінару відвідали музей побуду та культури «Ріднокрай», що діє при районному будинку культури та музей «Зборівська битва», обмінялися досвідом роботи та методичними надбаннями.

Зборівський коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© Зборівський коледж 2007-2020