ПОДІЇ

Студенти Зборівського коледжу в Польщі

З 2 по 5 квітня 2014 року студенти Зборівського коледжу прийняли участь у міжнародній польсько-українській конференції на тему «Порівняння систем професійної освіти в Польщі та в Україні» та побували на екскурсії в м. Цєшин в Польщі. Програма перебування наших студентів була дуже насичена і змістовна, польські колеги продумали кожну годину.

В Цєшині нашу делегацію зустріли дуже тепло і гостинно. Коридори технічної школи рясніли вітальними листівками «Вітаємо Україну» та зацікавленими поглядами польської молоді. О 10 годині ранку в актовій залі школи відбулось урочисте відкриття конференції, на якому були присутні та виступили з вітальним словом керівники міста Цєшин та міської освіти. Директор навчального закладу Божена Холєва, вдягнена у традиційний цєшинський національний костюм, щиро привітала наших студентів, висловила співчуття українському народу через останні події в Україні та побажала нам миру і процвітання. Польські студенти, також в національних костюмах, вітали усіх і показали невеличкий концерт, кульмінацією якого була пісня «Гей, соколи», яку виконував цілий зал. Наші студенти підтвердили, що українці дійсно розумний, співучий народ, виконавши пісні «Зелений мостечек» польською мовою, а також «Вставай, Україно». Павленко Андрій прочитав поезію Адама Міцкевича українською, а Олеся Липак – «Заповіт» Т.Г. Шевченка польською мовою. Також ознаменували міжнародну співпрацю висадкою магнолій, які є символом міста, перед навчальним закладом. У перший день ми побачили історичні місця Цєшина, познайомились з цим знаменитим містом, яке має свою незвичайну історію, власну теплоелектростанцію, знамениті ювелірні вироби у вигляді квітки-цєшинки, своє пиво «Брацьке», і дуже добру ауру, де в одному місті мирно проживають поляки і чехи, а річка Ольза ділить місто на польську та чеську сторону, де в одному місці купують і за польські злоті і за чеські крони, де мирно живуть і католики, і євангелісти. Це місто і закохані в нього його жителі - щасливі люди, які своє щастя щиро дарують іншим. Ми відчували це впродовж проведених там днів.

Другий день, четвер, – це теоретична частина конференції, на якій з презентаціями виступили польські студенти та викладачі, студенти Зборівського коледжу Гарасимів Богдан та Матвіїшин Настя. Після цього відбувся похід в історичний музей Цєшина, центр міста, а також у міську мерію, розташовану в будинку, збудованому ще в 14 столітті. Міський секретар показав нам великий сесійний зал, в якому раз в місяць збираються представники організацій, бізнесу міста, вирішують, як розпорядитися коштами та що потрібно вирішити у місті в даний час. До речі, за кошти Євросоюзу в останні 3-4 роки в місті поставлено всюди (біля школи, в парках, на головній площі міста) бруківку, зараз змінюють міську каналізацію, будують ще один залізничний вокзал, бо старий залишився на чеській стороні, на міжміській трасі встановлені шумові загородження. Але кошти, які виділяє Євросоюз, строго контролюються, чи вони використовуються за призначенням.

Третій день (п’ятниця) – практична частина конференції, під час якої нам презентували місця практики та виробничого навчання цєшинських студентів. Ми побували на підприємстві, де виготовляють металеві електричні шафи, побачили, як металевий лист розрізає і вирізає на ньому різні вироби лазерний промінь, як струменем води під великим тиском вирізають в металічних листах різні фігури, параметри яких задані на комп’ютері, як гнуть металічні пластини і як чутливий фотоелемент зупиняє прес, коли раптом попадає рука працівника, щоб не допустити його травмування, як фарбують вироби, наносячи на них ручним пульверизатором порошок фарби, а потім він плавиться при температурі 250 градусів за Цельсієм, як спеціалісти вставляють різні електронні схеми у готові вироби. Також ми побували на екскурсії на тепловій електростанції, де від спалювання вугілля отримують електроенергію і тепло. А перед обідом відбувся історичний унікальний спортивний матч з волейболу між командами студентів нашого коледжу і Спілки технічних шкіл. У післяобідній час ми побували в місті Бєльська Бяла, де наші студенти і викладачі спробували свою майстерність водія на комп’ютерних симуляторах руху, розважалися в боулінг-клубі, а потім смачно їли величезні піци у цікаво оформленому кафе.

Четвертий день (субота) подарував нам незабутні враження: курортне містечко Устронь, ріка Вісла (яка вражає своєю чистотою), гори Бескиди, будиночок президента Польщі, старовинний костел в Істебній, величезне, діаметром 4-5 м мереживо, виконане польськими майстринями, місце у горах, де одночасно ми побували у Чехії, Словаччині та Польщі, ресторан, в якому нас частували національними стравами, а також незабутню розповідь директорки пані Божени, яка цілу екскурсію з польським гумором і колоритом розповідала усім різні легенди, пов’язані з місцями, в яких ми побували. Поміж офіційними заходами було і цікаве, насичене щирим спілкуванням дозвілля молоді, якому не перешкоджали жодні бар’єри – ні візові, ні мовні, ні навіть ментальні. Це і урочисті вечері в родинах, і похід на вогнище, і відвідування дискотеки… Кожен з моментів залишив яскраві та незабутні спогади про гостинність та душевне тепло господарів.

А потім було прощання біля школи, щирі подяки, сльози і дорога додому. І враження, якими наші студенти були переповнені, і надія, що і в нас так буде, як і у них, і тверде почуття, що у польському Цєшині у нас залишилась родина.

Більше фото можна переглянути тут.

ВСП "Зборівський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя"

47200 м. Зборів, вул. Б. Хмельницького, 57
тел.: +38 (03540) 2-11-30, 2-23-17
email: zborivcollege@ukr.net

VІІІ. Не вкради

Передрук інформації можливий з дозволу
адміністрації сайту та з вказанням посилання
на джерело

© ВСП "ЗФК ТНТУ ім. І. Пулюя" 2007-2021