7212 . Електрогазозварник. Водій автотранспортних засобів категорії «С».

Логотип Електрогазозварник Last

Електрогазозварник

В даний час весь сучасний світ практично повністю залежить від металу. Без металу неможливо побудувати будівлі, виготовити автомобілі, кораблі, тощо. Метал використовується всюди: в будівництві, в побуті, в промисловості. Сучасне зварювання використовується навіть під водою та у відкритому космосі. Саме тому професія електрогазозварник буде актуальною завжди. Адже спеціаліст даного профілю з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. Професія зварювальника є дуже відповідальною, навіть віртуозною тому, що від якості та надійності зварного шва залежить дуже багато, а саме: міцність, довговічність, надійність та стійкість до навантажень конструкції.

zvarnyk
elektrozvarnyk

Виникнення зварювання

Прийнято вважати, що професія зварювальник бере свій початок ще з далекого 1802 року, коли Василь Володимирович Петров відкрив ефект електричної дуги. Але існують відомості про те, що англійський хімік сер Гемфрі Деві в 1800 першим дослідив електричну дугу і описав можливе застосування її в промисловості. У 1882 році український винахідник Микола Бенардос винайшов спосіб дугового зварювання із застосуванням вугільного електрода. Після чого ним були розроблені наступні методи зварювання: дугою, яка горить між двома або декількома електродами; в атмосфері захисного газу; контактне точкове електрозварювання за допомогою кліщів. Він створив ряд конструкцій зварювальних автоматів та велику кількість різних винаходів у галузі зварювального устаткування та процесів зварювання.

Ринок праці

Професія електрогазозварник є досить престижною та дуже актуальною на ринку праці як на державному рівні, так в приватному секторі. Молоді фахівці, після закінчення ВСП «Зборівський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя» роботу довго не шукають тому, що вона знаходить їх сама. Наших випускників без досвіду охоче приймають до себе на роботу комунальні підприємства, приватні організації та сфери обслуговування. Після набуття досвіду, вони мають можливість робити більш відповідальну роботу в різних сферах промисловості. Що призводить до збільшення заробітної плати.

Зварювання полички

Перспективи.

Першим кваліфікаційним розрядом працівника даної спеціальності є другий, останнім, та найбільш високим – шостий. Після закінчення Відокремленого структурного підрозділу «Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» за спеціальністю «Електрогазозварник. Водій автотранспортних засобів категорії «С»» учень отримує четвертий кваліфікаційний розряд. Слід відзначити, що впродовж навчання, яке триває 3 роки, учень також вивчає всі необхідні предмети для отримання посвідчення водія категорії «С».

Колаж виробів електрогазозварник