.

11 червня у ВСП “Зборівський фаховий коледж ТНТУ імені Івана Пулюя” відбулася науково- методична конференція, яка була підсумком роботи педагогічного колективу над впровадженням єдиної методичної проблеми    “Особистісна реалізація в світі інформації” в освітній процес. Зі вступним словом виступила методист коледжу Надія Конфедрат. На конференції було заслухано  доповіді Наталії Баліцької, Богдани Надозірної,
Уляни Кульчицької, Романа Подуна, Богдана Беша, Богдана Кульчицького та Світлани Лещишин, які поділилися своїм досвідом роботи в контексті реалізації даної проблеми.
Завершилася  науково-методична конференція виступом директора коледжу Ігоря Баліцького.
Баліцький Ігор Богданович

Зразки титульних сторінок робочих програм 2023 рік

Кравець Н. Б.

Науково-методична конференція “Педагогічний супровід юної особистості в потоці інформації”
Педагогічні працівники коледжу працюють над вивченням та вирішенням методичної проблеми “Особистість в інформаційному просторі”, 2022-2023 навчальний рік – другий етап, опрацьовано тему : “Педагогічний супровід юної особистості в потоці інформації”.
07.06.2023 року в коледжі відбулась науково-практична конференція, на якій педагоги у своїх доповідях поділились власними дослідженнями, здобутками, досвідом застосування інформаційного простору при проведенні занять, заходів, дистанційного навчання. Глибоко висвітлено питання інформаційного простору, переваги застосування різноманітного освітнього матеріалу та небезпеки, з якими можуть зустрічатися учні та студенти, занурюючись в кіберпростір. Прийшли до висновку, що особистість, яка формується, потребує педагогічного супроводу як з боку батьків, так і з боку наставників-педагогів. Це є одним із завдань, яке викладачі втілюють своєю творчою наполегливою працею.

Готуємось до 2022-2023 навчального року

МОН до 1 вересня внесе зміни в програми з викладання історії, світової літератури та захисту України

Основне – безпека учасників освітнього процесу та якість освіти (забезпечення виконання навчального плану)

“гнучкий” графік освітнього процесу, початок навчального року з 15 серпня 2022р.

Використання Google Classroom

Відео-докладні поради про використання Google Classroom на всю потужність можна подивитись у сертифікованого тренера Антоніни Букач — тут ви знайдете прості інструкції.

Новації вступної кампанії–2022

У 2022 році одноразово буде змінений порядок вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти.

Про це розповів міністр освіти Сергій Шкарлет під час брифінгу в «Медіа Центр Україна» 29.03.2022р.

За його словами, основною метою таких змін є прагнення зберегти прозорість вступу абітурієнтів, особливо на бюджетну форму, уникнути корупційних ризиків.

Вступ на програми фахового молодшого бакалавра

Так, для вступу на освітню програму фахового молодшого бакалавра діти подаватимуть заяви та мотиваційні листи.

Ті, хто вступає на спеціальність, де є творчий конкурс, будуть його проходити, і бал за творчий конкурс враховуватиметься для формування рейтингу вступника.

На всі інші спеціальності для вступу на бюджетну форму навчання треба буде пройти співбесіду замість екзаменів чи конкурсів.

Для вступу на контрактній основі співбесіди не буде, лише заява і лист

Пропозиції підвищення кваліфікації (з одержанням сертифікатів)

  1. Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, графік на сайті сформований до 1 жовтня, дистанційна форма (30 год.) та тренінги (6-8 год.), безкоштовно. Предмети: всі загальноосвітні, практичні психологи, вихователі, керівники гуртків
  1. Тернопільський НМЦ ПТО, участь ( виступи) на засіданнях секцій та вебінарах, семінарах-практикумах, сертифікати 6 год., 8 год., 12 год.,18 год.
  2. ВСП “Львівський навчально-методичний центр професійної освіти”, графік через НМЦ ПТО у Тернопільській області, дистанційна форма (30 год. – 150 год.). Вартість: від 30 год. – 370 грн. до 150 год. – 1170 грн. Напрями: професійно-технічна освіта за професіями. На 2022р. заплановано ПК- майстри в/н Бончак М.М., Радь І.М., Романів П.І.
  3. Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, графік на сайті, курси підвищення кваліфікації, дистанційна форма (30 год.), 490 грн. Напрями: керівники закладів і їх заступники, професійна освіта: викладачі передвищої та професійно-технічної освіти, вчителі історії, фізичної культури, математики, фізики, інформатики, німецької мови, біології, географії, технологій, хімії, цифрові технології.
  4. НМЦ ПТО у Хмельницькій області, графік на сайті та у листі до методиста, дистанційна форма ( 150 год.) та тренінги (4 год. – 30 год.). Напрями: професійно-технічна освіта за професіями, управління якістю освіти, формувальне оцінювання, методична робота.
  5. НМЦ ПТО у Рівненській області на базі Квасилівського професійного ліцею, графік у листі до методиста коледжу- стажування за професією “Електрогазозварник”, підтвердження 4 і 5 розряду, 1000 грн.
  6. Національна академія державного управління при Президентові України, графік на сайті, “Публічне управління і адміністрування”, дистанційна короткострокова форма, сертифікат, оплата залежить від кількості слухачів
  7. Засідання обласних методичних комісій від Ради директорів ЗФПО, графік у методичному кабінеті, участь (виступи), сертифікати 4 год.-6 год.
  8. НМЦ ВФПО, Немішаєво, графік на сайті, дистанційна форма (16 год., 30 год.), оплата орієнтовно 200 грн. та вебінари, семінари (2 год.) Напрями: керівники коледжів, їх заступники, заввідділеннями, завідувачі методичним кабінетом, голови циклових комісій, педагогічні працівники: електронні засоби навчання, цифрова грамотність тощо
  9. Університет менеджменту освіти, 120год. оплата 200-350 грн.
  10. Інститут неперервної освіти, оплата 700 грн., 30 год.
  11. Освітній хаб м. Києва, онлайн-курс “Викладач. Мистецтво викладання”
  12. Ректор. Тренінги для вчителів. В т.ч. викладачів ФПО, дистанційна форма, оплата 6 год. – 150 грн., 15 год. – 250 грн.
  13. 120 безкоштовних та платних відкритих онлайн-платформ, з яких найбільш використовуються “Prometheus”, “На урок”, “EdEra”, “Освіторія”, “Всеосвіта” (орієнтовно 30 год. – 590 грн., вебінар 2 год. – 59 грн.)

Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів предмета «Захист України»

Перелік затверджено наказом МОН №1357 від 13 грудня 2021 року.

  • перелік визначає засоби навчання та обладнання, якими можуть бути оснащені навчальні кабінети предмета «Захист України» для того, щоб викладачі мали можливість використовувати сучасні методи та технології навчання для підвищення ефективності освітнього процесу під час військово-патріотичного виховання учнів та студентів

  • перелік засобів навчання та обладнання визначено згідно з положеннями Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та відповідних навчальних програм.

  • кількість одиниць засобів навчання та обладнання для оснащення кабінету визначається відповідно до середньої наповнюваності класу (групи) закладу освіти

  • засоби навчання та обладнання, що поставляються та використовуються в освітньому процесі, повинні мати гігієнічний сертифікат або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, технічний паспорт на виріб та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів, а також бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання українською мовою і методичним забезпеченням.

Символіка
Тиждень професійної освіти

22-26 листопада 2021 року Міністерство освіти і науки спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами та регіональними представниками проводить Всеукраїнський тиждень професійної освіти.

На національному рівні відбудеться 5 заходів, що транслюватимуться кожного дня впродовж тижня на сторінках МОН у Facebook та YouTube https://www.youtube.com/c/MONUKRAINE.

Офіційне відкриття: 22 листопада о 10:00.

Попередня програма за посиланням bit.ly/32502QN.

На регіональному рівні відбудуться організовані закладами професійної освіти вебінари, майстер-класи, екскурсії та лекції. Детальна програма за посиланням bit.ly/3kKyxCR.

Дистанційне навчання та обов’язкова вакцинація для чиновників та освітян

Наказ МОН про обов’язкову вакцинацію почне діяти з 8 листопада 2021 року.

Лист МОН від 22.10.2021р. № 1/9-584 “Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час епідемічної небезпеки” – рекомендація запровадження дистанційного навчання у ЗФПО з 25 жовтня 2021р. по 15 листопада 2022р.

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.10.2021р. №1096 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №12362 – про відсторонення від роботи працівників та держслужбовців, які ухиляються від щеплень проти COVID-19 з 8 листопада 2021р.

Наказ МОЗ від 04.10.2021р. №2135 “Перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим”

Методичний кабінет рекомендує

Для проведення занять з використаннм дистанційних технологій переглянути попередні рекомендації Міністерства освіти України:

  1. Лист МОН від 23.03.2020р. No1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину»

  2. Лист МОН від 25.03.2020р. No1/9-176 «Щодо особливостей організації освітнього процесу під час карантину» (ФПО)

  3. Лист МОН від 26.03.2020р. No1/9-177 «Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти на період карантину» (ПТО)

  4. ПОЛОЖЕННЯ про тимчасове дистанційне навчання у Відокремленому структурному підрозділі «Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» дивитись “Нормативні документи” сайту нашого коледжу

  5. “Поради щодо організації освітнього процесу за допомогою дистанційних технологій під час пандемії короновірусу COVID-19.(відповідно листів МОН у березні-травні 2020 року), методист Смерека Л.В. дивитись “Нормативні документи” сайту нашого коледжу)

Методичний кабінет рекомендує

Метод кабінет рекомендує

Лист МОН “Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.” від 22.09.2021р. №1/9-482

  • “… поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення … поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя.”

  • “під час розроблення тематичного та системи поурочного планування вчитель самостійно вибудовує формування очікуваних результатів навчання, враховуючи при цьому послідовність змісту предмета у підручнику. Учитель може, відповідно до того, як учні засвоїли навчальний матеріал, визначати місце теми в системі уроків, кількість годин на вивчення окремих тем”

  • пропонується використовувати платформу для дистанційного та змішаного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” – E-SCHOOL.net.ua – сучасний онлайн-ресурс з уроками та методичними матеріалами, що відповідають державним стандартам

  • “під час виставлення тематичної оцінки враховуються всі види навчальної діяльності… при цьому проведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не передбачається.”

  • Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри”. Враховується динаміка особистих навчальних досягнень протягом року, важливість тем, тривалість їх вивчення та складність змісту.

Рік математичної освіти
символи

На 2020-2027 роки

Формування компетентностей:

  • критичне мислення
  • інженерне мислення
  • алгоритмічне мислення
  • навички оброблення інформації і аналізу данних
  • цифрова грамотність
  • креативні якості та інноваційність