Головним завданням навчально-виховної роботи  коледжу є виховання громадянина України – національно свідомої, високоморальної, духовної, фізично здорової людини. Формування національно-патріотичного і морально-культурного мікроклімату у колективі коледжу є своєрідною аурою, атмосферою в якій успішно проходить навчально – виробничий процес. Елементи виховної роботи входять у матеріали лекційних та лабораторно-практичних занять, функціонування спортивних секцій, занять гуртків.

Реалізація виховного процесу здійснюється через кураторів, класних керівників груп, майстрів виробничого навчання, вихователів,  керівників спортивних секцій та гуртків при активній взаємодії з органами студентського самоврядування, профспілковими організаціями та бібліотекою коледжу.

Основними  напрямками  виховної роботи є:

– національно-патріотичне виховання, яке спрямоване на розвиток національної свідомості, почуття власної національної гідності, бажання своїми намірами та діями примножити та утвердити здобутки української держави. Щорічно у коледжі відзначається свято Українського козацтва та День народження УПА, день Збройних Сил України. При цьому ми шукаємо різноманітні методи проведення свят, щоб зацікавити  максимальну кількість учнів та студентів. У коледжі щорічно вшановують пам’ять жертв голодомору, пам’ять студентів, які загинули у бою під Крутами, проводиться пошукова робота над створенням музею “Ними гордиться Зборівщина”. Щороку  проводяться  екскурсії навчальних груп в музей репресованих та політв’язнів м. Тернопіль, цікавими та пізнавальними  є  тематичні виховні години та літературні ранки, конкурси, присвячені  українським та зарубіжним письменникам, митцям, політикам, науковцям.

– морально – культурне виховання, яке знайомить з основами культури  поведінки, правилами доброго тону, високими моральними принципами.  екологічною культурою, основами психології міжлюдських взаємин, величезною спадщиною українського та світового мистецтв. Традиційними  у коледжі  є  День Знань, вечір знайомства першокурсників , святковий ранок до Дня Вчителя, День студента, Андріївські вечорниці, «Містер Коледж», «Міс Коледж», вітальний  ранок до Дня Матері та інші.

– важливою ланкою нашої роботи є правове виховання учнів і студентів. З цією метою організовуються круглі столи, бесіди із юридичними, молодіжними, соціально – правовими районними організаціями, з працівниками райвідділу внутрішніх справ. Під постійною увагою педколективу є  формування правосвідомості і поваги до Держави та її Законів, профілактика правопорушень. Кожен класний керівник, майстер виробничого навчання, куратор, вихователь від вступу до випуску студента глибоко вивчають індивідуальні особливості кожного, ведуть щоденники педспостережень, індивідуальні бесіди, зустрічаються з батьками. У коледжі створена і діє Рада профілактики коледжу, створено  банк даних студентів, батьки яких  за кордоном, або не проживають у сім’ях. Такі студенти перебувають під особливим наглядом керівників груп. Також у коледжі  постійно ведеться облік студентів, схильних до правопорушень. З таким студентами додатково проводяться бесіди, лекції, зустрічі з працівниками правоохоронних органів .

– родинно-побутове виховання  та виховання основ здорового способу життя займає важливе місце  в проведенні навчально – виховної роботи. Спортивні змагання першокурсників до Дня фізичної культури і спорту, До Міжнародного Дня студентського спорту, до Дня Збройних Сил України стали вже традиційними. У коледжі працює відеолекторій, де  учням і студентам читають лекції про здоровий спосіб життя,  демонструють  документальні фільми про шкідливість вживання алкоголю, тютюнових виробів.

У коледжі проводяться години духовного спілкування, на які запрошуються священики церковних храмів міста Зборова, зустрічі із представниками молодіжних організацій.

– одним із основних заходів педагогічного впливу виховання молоді є художньо-естетичне  виховання, яке спрямоване на формування естетичних смаків, уміння відрізняти гарне і красиве в побуті, любити і помічати красу рідної природи, шанувати твори мистецтва, літератури , музики.

Розкриття творчих задатків та обдарувань студентів коледжу, їх   індивідуальних здібностей та творчого потенціалу проходить у гуртках художньої самодіяльності вокального співу, хору, музичного гурту «Сюрприз», акторського мистецтва, хореографії.