Тиждень циклової комісії комп'ютерних дисциплін

Тиждень циклової комісії комп’ютерних дисциплін

З 1 по 5 квітня 2024 року у ВСП “Зборівський фаховий коледж ТНТУ імені Івана Пулюя” тривав тиждень циклової комісії комп’ютерних дисциплін, в рамках якого було проведено ряд пізнавальних та інформаційно-просвітницьких заходів.

У понеділок було презентовано новинки застосування інформаційних технологій в різних сферах людської діяльності, які можна було переглянути за допомогою QR-кодів, розташованих на стендах у вестибюлі.

Цього дня для викладачів коледжу Галиною Вороною було проведено майстер-клас із використання штучного інтелекту у педагогічній діяльності. Проаналізовано ряд сервісів та показано їх практичне використання для створення лекційного матеріалу, тестових завдань, презентацій та інших навчальних матеріалів.

«Поради бувалих» – так коротко можна описати зустріч з випускниками коледжу, які є провідними фахівцями ІТ-сфери і відгукнулися на запрошення голови циклової комісії Богдана Беша. Сучасні студенти мали змогу почути розповіді про особистий шлях до успіху від випускників-програмістів:

Юрія Кріля – технічного директора та співзасновника ІТ-фірми «Relokia»;

Володимира Семенюка – РНР Web-Developer в «Cart2Cart»; 

Василя Матвіїшина – Team Lead, Technical Engineering в «SyncMatters».

Фахівці надали основні поради студентам, як досягти успіху та відповіли на запитання студентів та викладачів коледжу.

 Середа була присвячена І туру Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед закладів ЗФВО І-ІІ р.а., де взяли участь студенти ІІ-ІІІ курсів, а організували захід викладачі Світлана Лещишин та Богдан Беш. Цього разу студенти показали досить високий рівень володіння основними офісними додатками та були нагороджені заохочувальними призами, які напередодні презентував Юрій Кріль.

У четвер відбулися дві події – інформаційна година та інформаційно-просвітницький лекторій. Використання ІТ-технологій приводить і до ризиків – про це у інформаційній годині «Кібербулінг – що це, та як його зупинити» наголошували ведучі інформаційної години, підготовленої Людмилою Боднар та Світланою Мунтян, та давали поради боротьби із новим видом цькування.

Про технології повного або часткового занурення у віртуальний світ, різні види доповненої та віртуальної реальності йшлося у лекторії, підготовленому студентами групи 32 ІПЗ разом з куратором Галиною Липак. Доповіді охопили такі сфери використання імерсивних технологій: освіту і навчання, розваги, медицину, військову справу. Було проаналізовано не тільки переваги, але і виклики широкого впровадження технологій у повсякденне життя, а також наведено приклади існуючого на ринку ПЗ для розробки відповідних додатків.

В останній день підведено підсумки тижня комп’ютерних дисциплін. Усі члени методичної комісії провели аналіз виконаної ними роботи, озвучили свої рефлексії щодо актуальності та перспектив подальшого використання конкретних заходів у позанавчальній діяльності циклової комісії. Було визнано застосовані впродовж тижня форми роботи доцільними та ефективними для розвитку профмотивації майбутніх спеціалістів в ІТ.